Fundacja ZGH

We wrześniu 2020 roku Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego.

Fundacja ZGH „Bolesław” wspiera mądrą edukację.

Wyzwalając swoją wyobraźnię i kreatywność uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olkuszu udowodnili, że moc jest z nimi. Kolejny już raz młodzież wzięła udział w projekcie artystycznym „Piórem i pędzlem malowane”. Ich zadaniem było napisanie prac literackich pod hasłem „Najbardziej niezwykłe rzeczy dzieją się wokół nas”. Autorzy tekstów stworzyli nowe światy, ożywili przedmioty i ubarwili szarą rzeczywistość, a szkolni artyści zobrazowali niezwykłe opowieści swoich koleżanek i kolegów wykonując piękne, barwne ilustracje. W ten sposób powstała publikacja zbioru ilustrowanych, niezwykłych opowiadań.

20 czerwca 2023 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Olkuszu odbyło się podsumowanie tego projektu artystycznego. Autorzy najlepszych tekstów literackich i ilustracji otrzymali pamiątkowe dyplomy. A wydana książka z ich pracami to najlepsza nagroda i uznanie dla ich młodzieńczej twórczości.

Spotkanie wzbogaciły występy artystyczne młodzieży.
Fundacja ZGH „Bolesław” kolejny raz wsparła finansowo tę piękną inicjatywę, bo mądra edukacja to taka, która inspiruje, motywuje i dodaje skrzydeł….
Fotorelacja poniżej…

Przekaż 1,5%

Statut Fundacji

Statut Fundacji Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław" s.a.

 Statut

Sprawozdania z działalności